Tribute to Motörhead

Tribute to Motörhead

Muzyka Motörhead zainspirowała wiele metalowych zespołów, również tych ze ścisłej czołówki. Centralną postacią brytyjskiej grupy był jej wokalista i basista Ian Fraser Kilmister, bardziej znany jako Lemmy. Muzyk, jeszcze za życia uznawany za ojca chrzestnego metalu, zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat. Poniżej covery Motörhead zagrane przez najbardziej znane metalowe zespoły oraz kilka autorskich utworów w hołdzie Lemmy'emu i jego kapeli.

James Hetfield i Lars Urlich nieraz przyznawali, że bez Motörhead nie byłoby Metalliki. Amerykanie na koncertach często grali covery Motörhead, a na płycie "Hardwired... To Self Destruct" zamieścili utwór poświęcony Lemmy'emu - "Murder One". Teledysk jest swoistą biografią zmarłego artysty.
W podobny sposób hołd liderowi Motörhead oddali Australijczycy z Airbourne. Utwór "It's All for Rock N' Roll" zamyka wydany w 2016 roku album "Breakin' Outta Hell".Thrashmetalowa formacja Holycide na albumie "Annihilate... Then Ask!" (2017) zamieściła kawałek zatytułowany "Motörhead". W tekście wymienione są tytuły niektórych płyt, a nawet nazwisko Lemmy'ego: "Lemmy Kilmister, he decided how to live his life, Lemmy Kilmister, he decided when to die".
Polski zespół Magnus złożył hołd Lemmy'emu jeszcze za jego życia w numerze "Kill Me", który ukazał się na wydanej w 1994 roku płycie "Alcoholic Suicide".Inna polska kapela, Quo Vadis, na albumie "Born to Die" (2016) zamieściła kompozycję zatytułowaną "Motörhead". Tekst zwrotek tego utworu został ułożony z tytułów płyt brytyjskiej grupy.


Covery MotörheadMetallica & Lemmy - Damage Case Too/Late Too Late

Metallica - Stone Dead Forever

Sepultura - Orgasmatron

Doro & Lemmy - Love Me Forever

Entombed - One Track Mind

Warbringer - (We Are) The Road Crew

Kvelertak - Metropolis

Enforcer - Mean Machine

Ektomorf - Brotherhood of Man

Illdisposed - Killed By Death

Korpiklaani - Iron Fist

Sodom - Iron Fist

Sodom - Ace of Spades

Acid Drinkers - Ace of Spades

Bathory - Ace of Spades

Overkill - Overkill

Big 4 (Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax) - Overkill

Vader - Overkill

Grave Digger - Overkill

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz