Disturbed - "Evolution" - recenzja

Disturbed - "Evolution"
Gatunek: alternative/nu metal
Data premiery: 19.10.2018
Wydawca: Reprise/Warner Bros
Pochodzenie: USA
Zamów CD | winyl

W recenzji poprzedniego krążka Disturbed - „Indestructible” - narzekałem, że Amerykanie nagrywają cały czas takie same płyty. No to mam. OK, będę konsekwentny i docenię fakt, że wreszcie postanowili ruszyć z miejsca i trochę urozmaicić swoją muzykę. Chociaż niekoniecznie o taką zmianę mi chodziło. Takie utwory jak „Are You Ready”, „In Another Time” i „The Best Ones Lie” to właściwie stary Disturbed, tylko z trochę bardziej wygładzonym, mniej metalowym brzmieniem. Ani nic nowego, ani nic specjalnego. Ale już „No More” czy „Stronger on Your Own” mogą zaskoczyć niestandardowymi jak na Disturbed tempami. Może się podobać lub nie, ale przynajmniej jest to coś innego.

Problem w tym, że Draimana i spółkę chyba za bardzo oszołomił sukces coveru „The Sound of Silence” i na nowym albumie poszli za ciosem – aż trzy z dziesięciu utworów zamieszczonych na podstawowej wersji płyty to ballady. Poza tym mamy tu jeszcze „Watch You Burn”, wprawdzie nie jest to ballada, ale piosenka zagrana w całości na gitarze akustycznej. A gdyby komuś było mało, to w wersji deluxe znajdzie jeszcze jeden spokojniutki utwór („Uninvited Guest”). Plus „The Sound of Silence” w wersji koncertowej.

Zespół zapowiadał zmiany i w zasadzie można się było spodziewać, że nie oznacza to pójścia w kierunku ostrzejszego grania, a wręcz przeciwnie, ale jednak trochę przesadzili. Teraz grają chyba przede wszystkim dla tych, którzy poznali ich dzięki „The Sound of Silence” i myślą, że Disturbed gra głównie ballady. Szkoda tylko, że wszystkie wypadają dość blado w zestawieniu z rzeczonym coverem duetu Simon & Garlfunker albo „Darkness” z płyty „Believe”. Jeśli tak ma wyglądać ewolucja Disturbed, to zaczynam się obawiać, czy na kolejnej płycie będą w ogóle jakieś ciężkie brzmienia.
Utwory:
1. Are You Ready
2. No More
3. A Reason to Fight
4. In Another Time
5. Stronger on Your Own
6. Hold on to Memories
7. Saviour of Nothing
8. Watch You Burn
9. The Best Ones Lie
10. Already Gone

Bonusy (edycja deluxe):
11. The Sound of Silence (live, featuring Myles Kennedy)
12. This Venom
13. Are You Ready
14. Uninvited Guest

Skład:
David Draiman – wokal
Dan Donegan – gitara, instrumenty klawiszowe
John Moyer – bass
Mike Wengren – perkusja

www.disturbed1.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz