Sadus - "Swallowed in Black"

Sadus - "Swallowed in Black"


Gatunek:
death/thrash metal
Data premiery: 11.09.1990
Wydawca: R/C Records
Pochodzenie: USA
www.facebook.com/sadusguy

Utwory:
1. Black
2. Man Infestation
3. Last Abide
4. The Wake
5. In Your Face
6. Good Rid'nz
7. False Incarnation
8. Images
9. Powers of Hate
10. Arise
11. Oracle of Obmission

Skład:
Darren Travis - wokal, gitara
Steve DiGiorgio - bas
Jon Allen - perkusja
Rob Moore - gitara


Recenzja


Thrash 'Em All nr 11-12/1990 (ocena: 11/12)

Zawsze zastanawiał mnie fakt, że naprawdę wiele dobrych zespołów nie może przedrzeć się żadną furtką (nawet boczną) do alei rozgłosu, zarówno na świecie jak iw Polsce. I do tej grupy należy niestety kalifornijski Sadus. Niestety, gdyż jest to jedna z najbardziej utalentowanych formacji death thrash tamtego regionu. I tak jak „Altars of Madness” była płytą 1989, a „Piece of Time” zostanie takową w 1990 w gatunku, tak debiut Sadus – LP „Illusions” był według mnie czołową pozycją 1988 roku. Niestety zniknęła ona gdzieś w zalewie innych wydawnictw, zaś zespół został nieco zapomniany. I wtedy wydano długo oczekiwany „Swallowed In Black”. Jest to płyta zdecydowanie lepsza niż jedynka. Bardzo wyraźnie słychać, że dwa lata nie zostały zmarnowane i grupa rozwija się nieustannie.

Na tym krążku nie znajdziecie, drodzy czytelnicy, czegoś takiego jak sztuka dla sztuki, młócka dla młócki, szybkość dla samej szybkości. Wszystko jest starannie zaplanowane i ułożone jak dopasowana układanka z wielu elementów, nie tracąc przy tym nic ze swojej spontaniczności.

Jako jedyne minusy mogę jedynie podać niezbyt ciekawe zmiksowanie werbla oraz nieco irytujący wokal, ale to już jest kwestia gustu. Imiennie – „The Wake” i „Powers of Hate” rządzą, każdy na swojej stronie. Absolutny mus dla każdego maniaka, jak czasem piszą w różnych głupawych pisemkach... hi, hi, hi...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz