Collage - Over and Out

Collage - Over and Out


Gatunek: rock progresywny
Data premiery: 2.12.2022
Wydawca: Mystic Production
Pochodzenie: Polska

Utwory:
1. Over and Out
2. What About the Pain (A family album)
3. One Empty Hand
4. A Moment a Feeling
5. Man in the Middle (feat. Steve Rothery)

Skład:
Wojciech Szadkowski – perkusja
Krzysztof Palczewski – klawisze
Piotr „Mintay” Witkowski – bas
Michał Kirmuć – gitara
Bartosz Kossowicz – wokal

Gościnnie: Steve Rothery – gitara

Ponad ćwierć wieku od wydania ostatniej płyty warszawski Collage powraca z długo oczekiwanym nowym albumem, zatytułowanym „Over and Out”. Historia tej płyty sięga roku 2013, gdy po wieloletniej przerwie w działalności muzycy najbardziej znanego składu Collage postanowili powrócić do czynnej działalności. Już przed powrotem na scenę rozeszły się drogi muzyków Collage i wokalisty Roberta Amiriana, którego zastąpił Karol Wróblewski, a następnie znany z zespołu Quidam, Bartek Kossowicz. Z kolei w 2015 roku decyzję o rozstaniu podjął jeden z założycieli grupy, Mirek Gil. Jego miejsce zajął Michał Kirmuć. Od tego momentu rozpoczął się nowy rozdział w historii Collage, którego efektem jest album „Over and Out”.

Na płycie znalazło się zaledwie pięć kompozycji, ale o ile najkrótsza z nich to niespełna pięć minut, o tyle utwór tytułowy jest ponad dwudziestominutową ucztą dźwiękową dla najbardziej wymagających fanów Collage i rocka progresywnego w ogóle. Muzycznie, pomimo wieloletniej przerwy w działalności i zmian personalnych, udało się zachować charakter znany z takich płyt jak „Baśnie”, „Safe” czy „Moonshine”.

Okładkę płyty, podobnie jak było w przypadku albumów „Moonshine” i „Safe”, ozdobił obraz Zdzisława Beksińskiego, który idealnie współgra nie tylko z tekstami, ale i muzyką zawartą na albumie. Dopełnieniem całości jest obecność na płycie gościa specjalnego – Steve’a Rothery, na co dzień gitarzysty Marillion. W promującym album utworze „What About The Pain” zespół wsparł chór dziecięcy.
(collageband.pl)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz