Within Temptation - "The Q Music Sessions" - recenzja

Within Temptation Q Music Sessions
Na ten album trafiłem zupełnie nieoczekiwanie i niemalże przypadkiem. Nigdzie nie widziałem żadnych zapowiedzi ani informacji, że coś takiego się ukazało. Zajrzałem na oficjalną stronę zespołu i wszystko stało się jasne. Płyta "The Q Music Sessions" zawiera covery nagrane specjalnie dla belgijskiego radia i na fizycznym nośniku została wydana początkowo tylko w Belgii i Holandii.

Ponieważ sesja nagraniowa odbyła się w pewnym sensie na zamówienie komercyjnej rozgłośni radiowej, mamy tu głównie popowe hity, i to w większości z kilku ostatnich lat, dlatego siłą rzeczy chodzą nam po głowie, czy tego chcemy, czy nie. Nawet jeśli ktoś włącza radio bardzo rzadko, na pewno zna takie przeboje jak "Apologize", "Summertime Sadness" czy "Crazy". Na szczęście Within Temptation odcisnęli na nich swoje piętno, brzmienie gitar jest jednak na tyle lekkie, żeby piosenki wciąż nadawały się do radia. "Q Music Sessions" można więc spokojnie puścić na imprezie i potańczyć przy lepszych wersjach "Don’t You Worry Child" i "Dirty Dancer" albo poprzytulać się przy "Behind Blue Eyes" i wspomnianym "Apologize". Choć nie gwarantuję, że wszyscy od razu rozpoznają te piosenki, bo niektóre aranżacje są dość zaskakujące.

Nie wszystkie z utwory z sesji trafiły na płytę - tylko te, na które zespół uzyskał zgodę ich twórców. Zabrakło niestety tych najfajniejszych: "Somebody That I Used To Know" (Gotye), "Skyfall" (Adele) i "Paradise" (Coldplay) – szukajcie ich na YouTube.

Sharon Den Adel jest świetną wokalistką, dlatego żaden kawałek nie stanowił dla niej problemu, a w niektórych przypadkach zaśpiewała lepiej od oryginału. Zresztą nie przepadam za oryginalnymi wersjami utworów zawartych na "Q Music Sessions" (może poza dwoma czy trzema wyjątkami), dlatego w wykonaniu Within Temptation te piosenki tylko zyskują w moich uszach, jednak nie na tyle, żebym mógł traktować ten album jako coś więcej niż ciekawostkę i przedsmak nowego, autorskiego albumu. Mam tylko nadzieję, że Holendrzy nie pójdą tą drogą i zaprezentują coś ambitniejszego.Within Temptation  - The Q Music Sessions

1. Grenade (Bruno Mars)
2. Titanium (David Guetta)
3. Let Her Go (Passenger)
4. Summertime Sadness (Lana Del Rey)
5. Radioactive (Imagine Dragons)
6. Crazy (Gnarls Barkley)
7. Dirty Dancer (Enrique Iglesias)
8. Don't You Worry Child (Swedish House Mafia)
9. Behind Blue Eyes (The Who)
10. The Power Of Love (Frankie Goes To Hollywood)
11. Apologize (One Republic)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz