Death - "Individual Thought Patterns"

Death - "Individual Thought Patterns"

Gatunek:
progressive death metal
Data premiery: 22.06.1993
Wydawca: Relativity Records/Roadrunner Records
Pochodzenie: USA
Porównaj ceny: CD | winyl

Utwory:
1. Overactive Imagination
2. In Human Form
3. Jealousy
4. Trapped in a Corner
5. Nothing Is Everything
6. Mentally Blind
7. Individual Thought Patterns
8. Destiny
9. Out of Touch
10. The Philosopher

Skład:
Chuck Schuldiner - wokal, gitara
Steve DiGiorgio - gitara basowa
Andy LaRocque - gitara
Gene Hoglan - perkusja

Produkcja: Scott Burns
Nagrano w Morrisound Studios

www.emptywords.org
www.facebook.com/DeathOfficial


Recenzja


Aardschok, lipiec 1993


Sfrustrowany i zmaltretowany psychicznie przez swoje niepewne stosunki z różnymi ludźmi, z którymi miał do czynienia w ciągu ostatnich kilku lat, fenomen, jakim jest Schuldiner, uczynił z „Individual Thought Patterns” kompleksowy odwet. Prawie każdy utwór traktuje o kłamcach, oszustach, złodziejach, naiwniakach i hipokrytach, przez których Chuck czuje się pokrzywdzony.

Muzyka, jak można się było spodziewać po następcy „Human”, technicznie bezbłędna, jest genialna i doskonale odegrana zarówno przez Chucka, jak i bardzo kompetentnych muzyków. Mnóstwo oczarowujących, pomysłowych riffów, gładko owiniętych wokół sprytnych konstrukcji i bogato zasilanych mocą gitarowych solówek. Niektóre utwory, takie jak „Overactive Imagination”, „Trapped In A Corner”, „Mentally Blind” i „The Philosopher” prawie utonęły we własnej złożoności.

Kochający Death muzycy, którzy mają jakieś pojęcie na temat niezwykłych umiejętności tego wspaniałego zespołu, będą zafascynowani całym albumem, ponieważ Chuck nigdy nie bazuje na utartych schematach. Prostym death bangerom może brakować materiału do potrząsania głową, takiego jak na „Scream Bloody Gore” i „Leprosy”.

Można też powiedzieć, że produkcja poraża jak piorun! Choć może w niektórych miejscach Scott Burns trochę za bardzo uwydatnia detale gry Steve’a DiGiorgio.

Gdyby diabeł grał metal, brzmiałby jak Deicide ... Bóg zaś stworzyłby „Individual Thought Patterns” i nie jest to tylko komplement.
Wim Baelus
Death - "Individual Thought Patterns" - kaseta


Reedycja 2011 (3 CD), Relapse Records
PodobneDeath - Spiritual Healing
Death - The Sound of Perseverance
Death - The Sound of PerseveranceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz