Samael - "Ceremony of Opposites"

Samael - "Ceremony of Opposites"

Gatunek:
black metal
Data premiery: 18.02.2018
Wydawca: Century Media Records
Pochodzenie: Szwajcaria
www.samael.info

Utwory:
1. Black Trip
2. Celebration of the Fourth
3. Son of Earth
4. 'Till We Meet Again
5. Mask of the Red Death
6. Baphomet's Throne
7. Flagellation
8. Crown
9. To Our Martyrs
10. Ceremony of Opposites

Skład:
Vorphalack – wokal, gitara
Masmiseim – bas
Xytras – perkusja
Rodolphe H. – instrumenty klawiszowe, sampler

Teksty: Vorphlack
Muzyka: Xytras, z wyjątkiem "To Our Martyrs" - Xytras, Vorphalack
Produkcja: Waldemar Sorychta
Vorph o tekstach:

BLACK TRIP – Myślę, że „Black Trip” jest bardzo introspektywnym utworem. Pewnego rodzaju podróżą w głąb. Nie myślę tu o narkotykach, tylko o poszukiwaniu czegoś w głębi siebie. To pewien eksperyment z sobą samym.

CELEBRATION OF THE FOURTH – Jest to o czterech pierwotnych pierwiastkach: woda, ogień, ziemia, powietrze. Tworzę obraz ich wszystkich razem, zamiast omawiać je oddzielnie. Próbowałem znaleźć w nich coś bardziej mistycznego. Jest to rodzaj zaklęcia wobec tych pierwiastków.

SON OF EARTH – Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy synami Ziemi. To pieśń o narodzinach i śmierci. Odbieram życie tak, jakbym zobaczył pierwsze światło po przyjściu na świat. Życie i śmierć to początek i koniec, punkty charakterystyczne, skrajne.

TIL WE MEET AGAIN – O samobójstwie... Próbuję wyodrębnić proces samobójstwa - jak się zaczyna, działanie, omawiam wszystkie etapy.

MASK OF THE RED DEATH – Niektórzy myślą, że tytuł wziąłem z Edgara Alana Poe. Tak jest w istocie, ale tamten utwór był o zarazie, a ten jest o śmiertelnej chorobie. Chodzi również o choroby umysłowe lub choroby społeczeństwa.

BAPHOMET'S THRONE – Każdy szuka swojej własnej ścieżki. Chcesz dokądś iść, ale nie masz gdzie.

FLAGELLATION – Jest to utwór o umartwianiu się. Jeśli robisz coś ze swoim ciałem (umartwiasz się, robisz tatuaże itp.), w pewnym momencie wymyka ci się to spod kontroli. Wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu zwierzętami – gdy poddajesz swe ciało jakimś zabiegom, istnieje ból, lecz także pewien rodzaj przyjemności.

CROWN – Podobny do „Black Trip”. Mówi o tym, co nosisz w sobie i co możesz z tym zrobić. Jakoś spotykają się te dwa tematy.

TO OUR MARTYRS – Rewolta przeciw jakiejkolwiek religii. Jest to najbardziej agresywny tekst. Zawiera coś, co zawsze chciałem pewnego dnia powiedzieć.

CEREMONY OF OPPOSITIES – Utwór tytułowy, który zawiera w sobie istotę albumu jako całości. Zawsze gdy poczynisz jakiś koncept płyty, każdy pomysł rozpatrzeć możesz na kilka sposobów. W tym wypadku – coś, co jest dobrem dla jednego człowieka, może być złem dla innego. Takie jest przesłanie albumu, co widać głównie na okładce. Chcieliśmy przedstawić Chrystusa w sposób inny niż zwykle jest pokazywany...
(Metal Hammer nr 9/1994)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz