James Hetfield - występy solowe i gościnne

Chociaż James Hetfield nigdy nie nagrał żadnej płyty bez Metalliki, to dość często pojawia się gościnnie w utworach innych zespołów - zdarzają mu się też solowe występy. Poniżej te najciekawsze skoki w bok.

James Hetfield - występy solowe i gościnne
Autor: Tommy Holl, Wikimedia Commons, licencja: Creative Commons 3.0James Hetfield soloMama SaidMetallica nigdy nie zagrała utworu „Mama Said” na żywo. James Hetfield zrobił to sam kilkakrotnie – po raz pierwszy w 1996 r. podczas wizyty w brytyjskim programie telewizyjnym Later with Jools Holland.Hell Isn't GoodWokalista Metalliki zaśpiewał utwór „Hell Isn't Good” z pełnometrażowego filmu „South Park” z 1999 r. Choć trudno pomylić jego głos z kimkolwiek innym, to oficjalnie potwierdził to dopiero w wywiadzie w 2001 r.


Don't You Think This Outlaw Bit's Done Got Out Of HandW 2003 r. Hetfield po raz kolejny ujawnił swoje fascynacje muzyką contry (wcześniej zrobił to w utworach „Mama Said” i „Tuesday's Gone”), nagrywając „Don't You Think This Outlaw Bit's Done Got Out Of Hand” z repertuaru Waylona Jenningsa. Cover znalazł się na składance „I've Always Been Crazy - A Tribute To Waylon Jennings”. Hetfield nie tylko zaśpiewał, ale też zagrał na wszystkich instrumentach.


Acoustic 4 A CurePapa Het jest częstym gościem charytatywnych koncertów z serii Acoustic 4 A Cure, które odbywają się co roku w San Francisco. W 2014 r. wykonał m.in. cover the Beatles „In My Life” oraz mashup „Turn The Page”/„Boulevard of Broken Dreams”. W tym ostatnim towarzyszyli mu Billie Joe Armstrong, Joe Satriani i Scott Mathews.

Podczas występu w 2015 r. dołączyła do niego córka Cali, z którą zagrał cover Adele „Crazy for You”.

W 2016 r. ponownie wystąpił z córką, tym razem tata i córka wykonali „I Put a Spell on You” - utwór napisany w 1956 r. przez Screamin' Jay Hawkinsa.Baby Hold On - Eddie MoneyW 2020 roku James Hetfield wziął udział w koncercie Eddie Money Tribute, podczas którego zaśpiewał utwór "Baby Hold On" z repertuaru zmarłego kilka miesięcy wcześniej muzyka.Z innymi zespołamiDanzigNa debiutanckiej płycie grupy Danzig James Hetfield zaśpiewał gościnnie w chórkach w dwóch utworach i był to występ incognito - Hetfield nie został wymieniony wymieniony we wkładce ze względu na obowiązujący kontrakt.Queen - Stone Cold Crazy20 kwietnia 1992 r. na Wembley odbył się koncert w hołdzie Freddiemu Mercury'emu. Otwierała go Metallica, która zagrała trzy własne utwory. Później James Hetfield w towarzystwie muzyków Queen i Tony'ego Iommiego wykonał „Stone Cold Crazy” - cover Queen, dwa lata wcześniej nagrany przez Metallicę.


Corrosion of ConformityJames Hetfield nagrał z zespołem Corrosion of Conformity utwór „Man or Ash” (jego wokal słychać w refrenie), który znalazł się na płycie „Wiseblood” wydanej w 1996 r.

20 lat później dołączył do zespołu na koncercie, wykonując kawałek „Seven Days”.

Primus - Eclectic ElectricHetfield użyczył swojej gitary w utworze „Eclectic Electric” formacji Primus. Kawałek pochodzi z płyty „Antipop” z 1999 r.


Gov't Mule – Drivin' RainNa płycie „The Deep End Volume 2” southern rockowej grupy Gov't Mule, wydanej w 2002 r., znalazł się utwór „Drivin' Rain”, w którym zaśpiewał James Hetfield, a na basie zagrał Les Claypool z Primus. Nagranie można znaleźć również na składance „Crank It Up with NASCAR”.

Alice in Chains - WouldW 2006 r. podczas koncertu Alice in Chains na festiwalu Rock Am Ring James Hetfield pojawił się na scenie, by wykonać z zespołem utwór „Would”. Zagrał na gitarze i zaśpiewał partie nieżyjącego Layne'a Staleya.


Heart – Beautiful BrokenFrontmana Metalliki można usłyszeć również w tytułowym utworze z płyty „Beautiful Broken” wydanej w 2016 przez zespół Heart.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz